Internetové stránky obyvatel nově vybudovaných rodinných domů - "Zápaďáků".

U Starých Jesenčan povede obchvat Pardubic

V Pardubicích se připravuje stavba obchvatu. Stejně jako u dalších plánovaných obchvatů velkých měst ale má jeho trasa vést podél několika obcí, které nejsou nadšeny vyhlídkou na budoucnost plnou kamionů. Ředitelství silnic a dálnic jako investor ale tvrdí, že to jinak ani nejde – v blízkosti je totiž pardubické letiště.
Záměrům Ředitelství silnic a dálnic se postavilo pouhých 240 nespokojených obyvatel Starých Jesenčan. Ty jsou jednou z obcí, podél které má pardubický obchvat vést. "Bude to obtěžovat život stávajících občanů obce i nových," podotkl předseda stavební komise a zastupitel Starých Jesenčan Kamil Kolář.

ŘSD navrhlo hned několik variant trasování obchvatu. Ani jedna z nich ale obyvatelům Starých Jesenčan nevyhovuje. "Obchvat by měl sloužit k tomu, aby ulehčil dopravě a hluku ve městě a hlavně v obytných částech, ale tyto návrhy to neřeší," uvedl Kolář.

Problém spočívá v tom, že obchvat má vést kolem letiště. Kvůli různým ochranným pásmům v jeho okolí ale nesmí silnice být příliš blízko. "Jedno z nich je ochranné pásmo, proti klamavým a nebezpečným světlům," přiblížil ředitel pardubického letiště Vít Málek.

Na to doplácejí Staré Jesenčany, protože silničáři musí přiblížit obchvat od letiště k obci. "Vybrali jsme dvě varianty, které jsou v současné době posuzovány v procesu EIA," uvedl ředitel pardubické pobočky ŘSD Bohumil Vebr.

Výstavba obchvatu by mohla začít už za dva roky. Ovšem spory o konečnou podobu trasy a zřejmě i výkupy pozemků mohou začátek stavebních prací pozdržet.

zdroj:

http://www.ct24.cz/doprava/74975-u-starych-jesencan-povede-obchvat-pardubic-lidem-se-to-nelibi/

http://www.starejesencany.cz/index.php?nid=479&lid=CZ&oid=1614439

 

10.12.2009 07:16:19
stork62

Jste si jisti, že Váš soused v ulici ví o této webové stránce?

ANO (26 | 41%)
NE (9 | 14%)
ZEPTÁM SE (28 | 45%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one