Internetové stránky obyvatel nově vybudovaných rodinných domů - "Zápaďáků".

Na obchvaty Pardubic ve státním rozpočtu není

Pardubice – Na obchvaty města si budou muset obyvatelé Pardubic ještě nějaký čas počkat. Stát šetří, jak může, takže peníze na silniční stavby z rozpočtu pro tento rok neuvolní.

„Tyto stavby financuje stát. Letos měla být zahájena výstavba jihovýchodního obchvatu, který by vedl od kruhového objezdu v Dražkovicích do Černé za Bory. Na stavby, které nejsou zahájeny, se ovšem v rozpočtu peníze nenajdou,“ konstatoval náměstek pardubického primátora Alexandr Krejčíř.

Podobná situace je s rekonstrukcí nadjezdu u Parama. Tato křižovatka je již léta považována za největší „špunt“ Pardubic, dlouhé kolony vozidel zde nejsou ničím neobvyklým.

„Tato rekonstrukce měla být zahájena v roce 2010 a ze všech uvažovaných staveb je nejlépe připravená. Tady už se v podstatě může začít stavět,“ uvedl Krejčíř.

Podle náměstka primátora nelze s odkládáním zahájení dopravních staveb v podstatě nic dělat. „Jediné, co můžeme dělat, je přimlouvat se, aby se tyto stavby dostaly do plánu na příští rok,“ podotkl Krejčíř. Ze strany pardubických sociálních demokratů jsou navíc radní napadáni za údajné chyby.

Realizace se stále odkládá

„Třeba jihozápadní obchvat stále není zakotven v územním plánu města, což má za následek, že se realizace neustále odkládá a zároveň prodražuje,“ řekl náměstek hejtmana Jan Tichý. Náměstek primátora Alexandr Krejčíř ale takové obvinění odmítá.

„Není to pravda, obchvaty v územním plánu města jsou. Pouze ten jihozápadní, který by měl vést v blízkosti letiště, je nyní předmětem projednávání,  upozornil Krejčíř.

Podle Jana Tichého ale stavba obchvatů možná nevyřeší zácpy v centru krajského města. „Tranzitní doprava, která nejčastěji směřuje na obchvaty, tvoří v Pardubicích pouze dvě procenta veškeré dopravy. Zbytek je doprava cílová či vnitroměstská,“ dodal náměstek hejtmana Pardubického kraje.

29.07.2010 13:54:54
stork62

Jste si jisti, že Váš soused v ulici ví o této webové stránce?

ANO (26 | 41%)
NE (9 | 14%)
ZEPTÁM SE (28 | 45%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one